Co to są artykuły organizacji?

Więc ważyłeś plusy i minusy inkorporacji i zdecydowałeś się zrobić kolejny krok i utworzyć swoją małą firmę jako LLC. Jak poruszać się w dół listy LLC do zrobienia, widzisz: „Złóż statut spółki LLC w biurze Sekretarza Stanu w swoim stanie”.

Czekaj, co to są artykuły organizacji? I jak są one ważne dla Twojej firmy? Oto krótkie tło i kilka wskazówek na temat pisania i składania artykułów organizacyjnych spółki LLC.

Karta korporacyjna

Umowa spółki będzie działać jako strukturalny i prawny kręgosłup swojej nowej spółki LLC. Statut dokumentuje pewne podstawowe informacje o nowej firmie i opisuje podstawowe cechy identyfikacyjne i operacyjne spółki LLC. Po złożeniu, statut organizacji będzie prawnie ustanowić swoją spółkę LLC jako zarejestrowany podmiot gospodarczy w stanie.

Szczegóły dokumentacji

Chociaż przepisy dotyczące rejestracji działalności gospodarczej mogą się różnić, większość stanów wymaga, aby umowa spółki zawierała następujące informacje:

Nazwa i adres spółki LLC (główne miejsce prowadzenia działalności);
Charakter działalności spółki LLC (zwykle określany szerokim językiem, aby nie ograniczać przyszłych perspektyw biznesowych);
Nazwisko i adres zarejestrowanego agenta spółki LLC (osoba upoważniona do fizycznego odbioru niektórych dokumentów prawnych w imieniu spółki LLC); oraz
Imię (imiona) menedżera (ów) i członków spółki LLC.

Większość stanów wymaga, aby statut spółki LLC określał jej organizatorów, którzy są odpowiedzialni za proces inkorporacji i podpisanie statutu przed złożeniem go w urzędzie stanu.

Artykułowanie artykułów

Nie wszystkie artykuły organizacyjne muszą być skomplikowanymi dokumentami, a niektóre biura Sekretarza Stanu udostępniają nawet formularze artykułów, w których można umieścić informacje o spółce LLC. To powiedziawszy, mogą istnieć pewne aspekty artykułów, które mogą wymagać pewnej wiedzy prawnej. Przed złożeniem aktu założycielskiego warto skonsultować się z doświadczonym prawnikiem specjalizującym się w małych firmach.

Śledź FindLaw for Consumers na Google+.

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *