Co Trump zrobi z przepisami Obamy o nadgodzinach?

Te nowe zasady zostały wstrzymane od listopada ubiegłego roku, i może nigdy nie wejdzie w życie teraz, że Trump jest w zarządzie.

Nadgodziny to pieniądze

Pod rządami Obamy Departament Pracy zaproponował rozszerzenie świadczeń za nadgodziny (czas pracy powyżej 40 godzin tygodniowo) na pracowników zarabiających do 47 000 dolarów rocznie. Oznaczałoby to, że miliony pracowników będą płacone więcej, lub ich godziny pracy zostaną cofnięte, aby uniknąć płacenia za nadgodziny.

Ale zanim nowe przepisy mogły wejść w życie, sędzia federalny wydał nakaz zakazujący jego wykonania. Decyzja ta została oparta na stwierdzeniu, że ustawienie nadgodziny płacić do wynagrodzenia (a nie rodzaj pozycji zaangażowanych), jak również automatyczną funkcję aktualizacji, która podniosłaby że kwalifikuje się kwota wynagrodzenia poszedł wbrew intencji Fair Labor Standards Act. Ten nakaz oznaczał nowe zasady nadgodziny nie wejdzie w życie, dopóki sprawa nie została wyjaśniona w sądzie, mimo że wielu pracodawców już rozpoczął ich przestrzeganie.

Prawo pracy i wyzwania prawne

Ale Trump prowadził również kampanię na rzecz wyższych płac dla pracowników klasy średniej i mógłby, jak spekuluje Huffington Post, zachować oznaczenie wynagrodzenia, tylko nieco je obniżyć:

Jeśli zespół Trumpa przedstawi zasadę z niższym progiem wynagrodzenia, może to ułagodzić grupy biznesowe na tyle, aby zapobiec wyzwaniom prawnym, a jednocześnie zapewnić niektórym pracownikom nową ochronę. A Trump może poczuć wystarczającą presję polityczną, aby zastąpić zasadę Obamy, jeśli pozwoli jej zwiędnąć.

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *