Czy mogę otrzymać wsparcie finansowe w sprawie o przemoc domową?

Czy mogę otrzymać wsparcie finansowe w przypadku przemocy domowej?

Przemoc domowa w domu może spowodować drastyczne zmiany w Twoich warunkach życia i możliwości finansowych. Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej i musisz opuścić dom rodzinny, aby być bezpiecznym, możesz potrzebować wsparcia finansowego, które pozwoli Ci na finansowe utrzymanie się w tym czasie. Albo, jeśli Twojemu współmałżonkowi lub partnerowi nakazano opuszczenie domu rodzinnego w ramach zakazu zbliżania się, możesz potrzebować opłacenia pewnych rachunków, gdy on lub ona mieszka gdzie indziej.

W każdym razie przemoc domowa w domu niesie ze sobą nie tylko ryzyko emocjonalne i psychologiczne, ale również finansowe. Na szczęście, w ramach sprawy o przemoc domową w Kalifornii, którą otworzysz w sądzie, możesz być w stanie poprosić o wsparcie finansowe, które pomoże Ci sprostać niezbędnym wydatkom finansowym, podczas gdy Ty i Twój małżonek nie mieszkacie razem. Na przykład, jeśli wyprowadzisz się z domu w wyniku przemocy domowej, możesz być w stanie uzyskać od sądu nakaz zapłaty pewnych rachunków za ciebie lub tymczasowego wsparcia dla dziecka i małżonka.

Możesz zażądać, aby tego rodzaju postanowienia zostały zawarte w Domestic Violence Restraining Order, kiedy o to poprosisz. Domestic Violence Restraining Order są zazwyczaj tymczasowe, więc wsparcie może być również nakazane w ten sposób. Wsparcie to działa podobnie do wsparcia dla małżonków i dzieci zasądzonego w sprawach o separację lub rozwód. Ma ono na celu zapewnienie, że osoby, które chcą opuścić sytuację przemocy domowej, mogą to zrobić bez obawy o konsekwencje finansowe.

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *