Jak uniknąć pozwów TCPA

Czy reklamujesz swoją firmę za pomocą telemarketingu? Jeśli tak, powinieneś wiedzieć o Ustawie o ochronie konsumentów korzystających z telefonu (TCPA).

W reakcji na rosnące praktyki telemarketingowe, Kongres uchwalił ustawę TCPA w 1991 roku. Ustawa ta zabrania korzystania z automatycznych systemów wybierania numerów i ustanawia ścisłe ograniczenia dotyczące połączeń i wiadomości tekstowych wysyłanych do konsumentów.

Kilka dużych firm zostało już pozwanych o miliony dolarów na mocy ustawy TCPA. W 2013 r. firma Domino’s musiała zapłacić do 9,75 mln dolarów, aby uregulować pozew zbiorowy TCPA za wysyłanie niechcianych wiadomości tekstowych i połączeń telefonicznych. W zeszłym roku firma Capital One zgodziła się zapłacić 75,5 miliona dolarów, co stanowi jedną z największych kwot ugody w sprawie z powództwa zbiorowego TCPA, aby zrekompensować straty prawie 21 milionom osób, które otrzymały niechciane telefony i wiadomości tekstowe.

Jak zatem Twoja firma może uniknąć pozwu TCPA?

Przepisy TCPA

Aby uniknąć pozwu sądowego, upewnij się, że Twój program telemarketingowy jest zgodny z poniższymi przepisami:

Wyraźna pisemna zgoda. Przed wysłaniem jakiejkolwiek wiadomości tekstowej lub wykonaniem połączenia typu „robocall” musisz mieć wyraźną, jednoznaczną, pisemną zgodę konsumenta. Jeśli kiedykolwiek dojdzie do sporu na temat tego, czy zgoda została udzielona, to na Tobie będzie spoczywał ciężar udowodnienia, że konsument wyraził zgodę.
Możliwość rezygnacji. Konsument ma prawo do odwołania zgody w dowolnym momencie, a Ty musisz dać mu możliwość rezygnacji. Jeśli używasz robocall, nagranie musi informować konsumentów o możliwości rezygnacji i jak to zrobić, na początku połączenia.
Identyfikacja. Nagranie robocall musi wyraźnie identyfikować Twoją firmę. Należy podać swoje imię i nazwisko, numer kontaktowy oraz informację, że połączenie jest przeznaczone do celów telemarketingowych.
Rozsądne godziny. Ustawa TCPA zabrania wszelkich połączeń wykonywanych przed godziną 8 rano i po godzinie 9 rano.
Lista „Nie dzwoń”. Może się to wydawać oczywiste, ale nie należy dzwonić na numery znajdujące się na krajowej liście „Do Not Call Registry”. Państwa mogą również posiadać własne listy Do Not Call, więc pamiętaj, aby sprawdzić obie listy. Ustawa TCPA wymaga również, aby firmy prowadziły specyficzną dla danej firmy listę klientów, którzy znajdują się na liście Do Not Call.

Jeśli zatrudniłeś zewnętrzną firmę telemarketingową do prowadzenia telefonicznej kampanii reklamowej, upewnij się, że oni również przestrzegają przepisów TCPA. Możesz być pociągnięty do odpowiedzialności za naruszenia popełnione przez firmę telemarketingową pracującą w Twoim imieniu.

Jeśli zastanawiasz się nad wdrożeniem kampanii telemarketingowej, skonsultować się z doświadczonym prawnikiem biznesu pierwszy, aby upewnić się, że program reklamowy nie dostaniesz pozwany.

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *