Kreatywne sposoby na przyjmowanie płatności kryptowalutowych

Większość małych firm już kilkadziesiąt lat temu zrezygnowała z przyjmowania wyłącznie gotówki. A za kolejne kilkadziesiąt lat możemy spojrzeć wstecz i pomyśleć o dolarach, centach, a nawet kartach kredytowych i debetowych jako przestarzałych metodach płatności.

W tym momencie nie chodzi o to, czy Twoja mała firma będzie akceptować kryptowaluty, ale o to, kiedy, które z nich i w jaki sposób kreatywnie włączysz je do istniejących struktur płatności. Oto szybki elementarz na temat kryptowalut i tego, jak blockchain, Bitcoin i reszta mogą być dobrodziejstwem dla Twojej małej firmy.

Wprowadzenie do kryptowalut

Wszystkie waluty są jedynie nośnikami, którym przypisuje się wartość, aby mogły pełnić rolę środka wymiany. Zamiast dawać pracownikowi stacji benzynowej krzesło, które zrobiłeś, aby zapłacić za tankowanie, sprzedajesz krzesło za jakąś kwotę i używasz pieniędzy, aby kupić paliwo. Kryptowaluty są cyfrowymi środkami wymiany, wspieranymi przez pewien poziom kryptografii w celu zapewnienia bezpieczeństwa transakcji. Bitcoin był pierwszą zdecentralizowaną kryptowalutą, wykorzystującą technologię blockchain do stworzenia otwartej, rozproszonej i dokładnej księgi transakcji.

Ponieważ Bitcoin i inne kryptowaluty nie są wspierane przez żaden rząd, ich wartość może ulegać wahaniom, co stanowi wyzwanie dla dostawców produktów i usług, którzy próbują wycenić swoją pracę. Istnieje jednak sporo zalet akceptowania kryptowalut.

Krypto czy nie?

Jeśli przeczytałeś pierwsze zdanie tego wpisu i pomyślałeś: „Właściwie to mnóstwo firm wraca do gotówki”, to w pewnym sensie miałeś rację. Ale ci właściciele firm nie są luddystami, którzy boją się przerażającej technologii; są po prostu zmęczeni płaceniem niebotycznych opłat bankom za przetwarzanie płatności kartami kredytowymi i debetowymi. Kryptowaluty mogą wyeliminować te opłaty, co oznacza, że właściciele małych firm nie stoją przed wyborem Hobsona: albo sami zjedzą te opłaty, albo przeniosą je na klienta w postaci wyższych cen.

A nawet jeśli nie handlujesz produktami typu dark web, istnieją pewne branże *kaszel* marihuana *kaszel*, które albo nie mają dostępu do federalnego systemu bankowego, albo w inny sposób chciałyby zapewnić sobie i swoim klientom nieco więcej anonimowości. Zdecentralizowane kryptowaluty mogą dać właścicielom małych firm kolejny, czasem niezbędny, mechanizm płatności, oferując jednocześnie zwiększone bezpieczeństwo i ograniczoną widoczność.

Kreatywne kryptowaluty

Wraz z szeroką gamą kryptowalut, z których można wybierać, istnieje wiele platform, giełd i „inteligentnych portfeli”, które małe firmy mogą wykorzystać do akceptowania kryptowalut. Bezpośrednie płatności Bitcoin są świetne, ale platformy takie jak Javvy, Divi Project i Circle mogą zapewnić Ci bezpieczną i wygodną obsługę płatności kryptowalutowych. Istnieją również bardziej oldschoolowe giełdy bitcoinowe, takie jak SpectroCoin, które dają klientom karty debetowe w twardej oprawie do wykorzystania w punktach sprzedaży.

Włączenie tych kryptowalut do swoich systemów płatności i reklamowanie się wokół nich to świetne sposoby na przyciągnięcie większej liczby klientów, a także istotne sposoby na docenienie pracy i produktywności. Wyświetlanie wszystkich cen w Bitcoin lub innej kryptowalucie od czasu do czasu, lub udzielanie rabatów klientom kupującym za pomocą kryptowalut może być zabawne, wraz z dawaniem klientom opcji płacenia przez aplikację, nawet w IRL.

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *