Nowe zasady dla New York Salony Nail

Biznes polega na maksymalizacji zysków poprzez zwiększanie przychodów i utrzymywanie kosztów na niskim poziomie. Ale, właściciele firm powinni również wziąć pod uwagę koszty ludzkie.

Nowy Jork salony paznokci otrzymują twardą lekcję człowieczeństwa od gubernatora Andrew Cuomo. Gubernator wydał ostatnio zarządzenie awaryjne wzywające do wprowadzenia przepisów chroniących pracowników salonów paznokci przed kradzieżą płac i złym traktowaniem.

Demaskacja złego traktowania

W zeszłym tygodniu The New York Times opublikował raport na temat systemowego znęcania się nad manikiurzystkami w całym stanie.

Wielu wykorzystywanych pracowników salonów to imigranci lub osoby bez dokumentów, co czyni ich łatwymi ofiarami. Według raportów, niektóre manikiurzystki otrzymują wynagrodzenie zaledwie 1 dolara za godzinę. Jest to znacznie poniżej obowiązującej w Nowym Jorku płacy minimalnej, która wynosi 5,65 dolara za godzinę, oraz przyszłej stawki 7,50 dolara za godzinę, dla pracowników z napiwkami.

Pracownicy salonów są również stale otoczeni chemikaliami, które mogą powodować poronienia, wady wrodzone i wiele innych problemów zdrowotnych.

Nowe zasady w Nowym Jorku

Zgodnie z nowymi przepisami, właściciele salonów pielęgnacji paznokci będą musieli:

Umieścić znaki informujące o prawach pracowników w sześciu różnych językach;
Wykupić ubezpieczenie na pokrycie niezapłaconych roszczeń płacowych; oraz
Właściwie wentylować salony i wymagać od pracowników noszenia rękawiczek;

Gubernator Cuomo utworzył również grupę zadaniową złożoną ze śledczych, którzy będą kontrolować tysiące nowojorskich salonów pielęgnacji paznokci pod kątem naruszeń płac i bezpieczeństwa. Salony, które nie przestrzegają nowych zasad, mogą zostać zamknięte.

Pracodawcy w ogóle

Chociaż może to być kuszące dla właścicieli firm, aby utrzymać koszty w dół poprzez obniżenie płac pracowników, uważaj. W Nowym Jorku, brak płacenia wynagrodzeń zgodnie z prawem jest wykroczeniem za pierwsze wykroczenie i przestępstwem za drugie wykroczenie. Możesz zostać ukarany grzywną w wysokości do $20,000 i karą pozbawienia wolności do jednego roku.

Naruszenia płac w innych stanach mogą kosztować Cię jeszcze więcej. W Massachusetts pracodawcy muszą zapłacić trzykrotność odszkodowania pokrzywdzonemu pracownikowi, a prawo federalne zezwala na podwójne odszkodowanie.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do zgodności swoich praktyk biznesowych, skonsultuj się z doświadczonym lokalnym prawnikiem biznesowym w celu uzyskania wskazówek.

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *