Strzeż się Ransomware: 3 proste wskazówki dotyczące bezpieczeństwa elektronicznego dla Twojej firmy

Jako właściciel firmy wiesz, że musisz być na bieżąco z wieloma różnymi sprawami. Ale jak dużo uwagi poświęcasz bezpieczeństwu elektronicznemu i oszustwom? Jeśli nie zastanawiasz się nad tym teraz, być może będziesz musiał, gdy okaże się, że jesteś oddzielony od wielu cennych danych, podczas gdy informacje są trzymane dla okupu przez hakerów.

Według Associated Press, elektroniczny okup jest wściekły, z hakerami coraz bardziej wymagających płatności bitcoin od nieostrożnych użytkowników, którzy otwierają swoje „ransomware” i muszą rozwidlić się, aby uzyskać dostęp do swoich plików. Oto trzy proste kroki, które możesz podjąć, aby uniknąć stania się ofiarą.

3 proste kroki

Istnieją rzeczy, które możesz zrobić, aby upewnić się, że Twoja firma pozostaje bezpieczna i że każdy w biurze lub sklepie wie, jak postępować z podejrzaną pocztą i dziwnymi linkami. Rozważ następujące kwestie:

Rób kopie zapasowe: Łatwo jest zapomnieć o tworzeniu kopii zapasowych plików i myśleć, że archiwizacja poczty elektronicznej załatwi sprawę. Ale nie pozwól, aby była to jedyna metoda przechowywania duplikatów ważnych informacji. Proste kroki są bardzo skuteczne, więc wykonuj kopie zapasowe w wielu miejscach – jeśli masz kopie wszystkiego, czego potrzebujesz, nie możesz paść ofiarą czyichś umiejętności i chciwości.
Aktualizuj swoje oprogramowanie: Podobnie jak tworzenie kopii zapasowych plików, aktualizacje oprogramowania mogą wydawać się czasochłonne i, szczerze mówiąc, bolesne. Ale warto je robić, a Ty prawdopodobnie skorzystasz z kilku minut na oddech, podczas gdy Twoje maszyny są zajęte. Aktualizowanie oprogramowania to bardzo prosty sposób na wyprzedzenie oszustów.
Szkol pracowników w zakresie cyberhigieny: Higiena cyberprzestrzeni jest jak mycie zębów – to prosty i satysfakcjonujący nawyk, którym warto podzielić się z tymi, którzy nie są świadomi korzyści z niego płynących. Przeszkol swoich pracowników w zakresie właściwego korzystania z poczty elektronicznej. Nie każdy e-mail jest dobrym e-mailem. Zwracaj uwagę na dziwne załączniki od nieznajomych i nie klikaj na dziwne linki. Ciekawość zabiła kota i może to zrobić z Twoim komputerem, jeśli Ty i Twoi pracownicy nie będziecie ostrożni.

AP donosi, że około 2,450 ataków ransomware było odpowiedzialnych za ponad 24 miliony dolarów strat w zeszłym roku. Niepokojące jest to, że liczby te stanowią prawie połowę kosztów ataków w ostatniej dekadzie, i że hakerzy utrzymują tempo w tym roku.

Porozmawiaj z prawnikiem

Jeśli martwisz się o bezpieczeństwo danych lub jakikolwiek inny aspekt działalności biznesowej, porozmawiaj z prawnikiem. Adwokat może doradzić Ci w szerokim zakresie spraw, udzielając wskazówek i porad, abyś nie musiał być jedynym, który się tym zajmuje.

Śledź FindLaw for Consumers na Google+.

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *